Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

PEEKABOO

Krátký animovaný film z origami světa nadcházející indie hry Bukkaku. Příběh vypráví o krátkém životě jednoho lesního tvora v temném a drsném světě, který v sobě objeví vlivem nečekaných okolností obrovskou sílu. Ponořte se s "bubákem" do jeho příběhu plného děsu a bolesti v kouzelném prostředí povrchu lesa nebo v hlubinách podzemí plné monster. "Bugaboo" podobné přízraku nebo příšery je roztomile vypadající tvor s temnou až děsivou vizáží.

Na animaci jsem pracoval zhruba přes rok. Jeho grafické prvky vychází z polygonálního origami stylu, který od začátku indie hry s názvem Bukkaku vylepšuji do detailnějších a konkrétnějších představ. Kombinuje styl ostrých origami s jasnými barvami Mexického nádechu. Krátký horrorový animovný film s názvem "Peekaboo" (hra na schovávanou) má ve skutečnosti symbolizovat hravou stránku hry. Podstatná herní část je o schovávání nebo hledání.

Bukkaku

"Je to spíše experimentální žánr s prvky převážně horroru. Trochu survival s náznaky sci-fi a RPG. Stále se snažím hru vytvářet trochu odlišně a s jiným přístupem. Můžu prozradit, že to nebude klasická procházka po mapě s plno úkoly. Nečekejte ani vysvětlení příběhu nebo herních mechanismů, prostě budete hození přímo do světa a budete muset sami bez nápovědy hrát za postavu. Stále je to hra, takže tu je důraz na to, aby vaše postava ve světě temnoty a světla našla klid. Postava hráče nemá ani životy ani není mrtvá, je jen na rozcestí a prozkoumává hlubokou temnotu a oslňující světlo, které nemusí být vždy zlo a dobro. Spíš naopak. Grafický styl je hodně o kontrastu. Roztomile vypadající prvky se zároveň temnou až děsivou atmosférou. Název „Bukkaku“ má mnoho významů. Když se nad tím hlouběji zamyslíte, tak to dává smysl. Pokud se divíte, proč to zní podobně jako bukkake, je to proto, že pochází ze stejného kořene slova (bukkake 打っ掛け). První kanji (打) znamená “úder” nebo “náhlý”. Hlavně to dost souvisí s tím “roztříštěním na kousky” z něhož vychází grafický styl, který by měl být jednoznačně vidět. A v neposlední řadě je to japonský výraz pro Buddhistický chrám, který hraje zasádní roli ve hře." - Zing.cz

vice informací